„A Darvas féle törvény két részből áll: az első felében kimondja, hogy ha egy mérnök és egy hifista azon vitatkoznak, hogy egy jelenség létezik e, akkor mindig, minden körülmények között a hifistának van igaza. Ez nem egy elméleti fizikai törvény, mint a relativitáselmélet vagy hasonlók, hanem tapasztalati törvény, úgy hetven évre visszamenőleg. Amit a hifisták hallani vélnek, az létezik is. A törvény második fele viszont kimondja, hogy ha ezek után a hifista büszkén meg is akarja magyarázni elektroakusztikai terminusokban, hogy miért van ez így, akkor okvetlen nagy marhaságot fog mondani!” – Darvas László
Ismételten rászorulok a „törvényre” és egyúttal némi magyarázattal is kell, hogy szolgáljak. A fázisállásokkal kapcsolatos kalandjaink indukálta,” A helyes és helytelen fázisállások elméletében” szóba hozott gyakorlati tanácsok egy olyan lehetőséget idéznek, mellyel a hifizést egy kicsit fel lehet dobni és mindez anyagilag nem megterhelő. Ez ebben a formában inkább a Forintos ötletekben állna helyt, igen ám, de amit hallunk, vagy hallani vélünk azt hogyan magyarázzuk meg? Azt hiszem ebbe jobb nem belekezdeni és még, ha sikerülne is magyarázatot találni rá, akkor sem valószínű, hogy teljes értékű visszaigazolással szolgálhatnánk. (Ezért van inkább a IV. Dimenzióban ennek a cikknek a helye.) Mégis, a fogyasztók elektromos hatása a hifire olyannyira jelentősnek mondható, hogy talán érdemes itt is szóba hozni, hátha valaki errefelé keresné…
Bízom benne, hogy a gyakorlati útmutató, mely az elméleti részt kiegészíti, megoldása lehet egyes rendszerek jó irányba való finomhangolásának.
http://hifimagazin.net/a-helyes-es-helytelen-fazisallasok-elmelete