Ahhoz, hogy az új hifi magazinunk értéket tudjon teremteni, teljesen függetlennek kell lennie mindenfajta piaci érdekközösségtől. Ezt elődünk még könnyebben megtehette egy speciális hiánygazdaságban. Nekünk már sokkal nehezebb lesz ezt megvalósítanunk, úgy hogy ne sértsünk piaci érdekeket, de mégis hírértékű objektív információval lássuk el az olvasóinkat. Arról, hogy ezt az objektivitást a későbbiekben hogyan szeretnénk megvalósítani, a Teszt menüpont első almenüjében található „Miért van szükség vaktesztre?” című fejezetében részletesen foglalkozunk. Egy teszt újságnak legfőbb feladata, hogy objektív vásárlási tanácsokkal lássa el olvasóit az általa képviselt termékcsoportokkal kapcsolatban, melyek ma már nem is kicsi kínálattal rendelkeznek. Mindenki könnyedén össze tud állítani egy nagyszerű hifi láncot, ha van rá 50 millió forintja, de félmillióból ez a feladat már nehéznek bizonyulhat. Követendő példának tűztük ki a régi magazin antitornyának építését, mellyel abban az időben is nagyon sok pénzt megtakaríthattak az akkori olvasók.
Köztudott, hogy létezik egy exponenciális görbe a hifiben is, ahol az Y tengelyen az árat, az X tengelyen pedig az elért hangminőséget láthatjuk. Ennek a görbének van egy sarokpontja ahonnan kezdve a hangminőség az X tengelyen már alig növekszik, viszont az ár meredeken emelkedni kezd. Azok a készülékek kerülhetnek elsősorban az antitoronyba, melyek ára és hangminősége, pontosan ebben a kanyarban található, ahol a hangminőség nagyon jó és az ár is megfizethető. Fő célkitűzésünk -a hobbink népszerűsítése mellett- az ebben a kanyarban található jó-ár érték arányú „Best Buy” készülékek felkutatása. A mai (a nyolcvanas évekéhez képest hatalmas) áruválasztékában, nem is lesz olyan könnyű ezeknek a megtalálása, ezért szeretnénk interaktívvá tenni a magazint.
Mit is értek ez alatt? Szeretnénk olvasóinkat is bevonni a készülékek felkutatásába és a vakteszteken való részvételbe egyaránt. Mindig ki fogjuk tűzni a következő vaktesztünk készülék- és árkategóriáját (pl. fejhallgatók 50-100 000 Ft között). Nem minden esetben lesz lehetőségünk a teszt készülékeket az importőrtől beszerezni, arról nem is beszélve, hogy nagyon megkönnyíti a munkánkat, ha már bejáratott, de még forgalomban lévő készülékeket tesztelhetünk. Természetesen a régi, ma már nem kapható, készülékeket is várjuk tesztelésre olvasóinktól.
Először megkeressük a még kaphatóak közül a legjobbat, hiszen ezzel ténylegesen segítséget tudunk adni -jelen példánknál maradva- a fejhallgatót vásárolni szándékozó olvasóinknak, majd az újak tesztgyőztesét összemérjük a régiekkel, pusztán az érdekesség kedvéért, ezt a retro rovatban tesszük közzé. A tesztjeink eredményeit sohasem vehetjük 100%-nak, ennek a miértje a „Miért van szükség a vaktesztre” című menüpontban részletesen kifejtésre kerül, de az azonban biztos, hogyha egy készüléket a zsűri vakon, mondjuk 6-1 arányban győztesnek értékelt (a tesztelési hibák figyelembevételével), azt nyugodt szívvel ajánlhatjuk hobbitársainknak. A 4-3 arányú győzelmet viszont nem, ez sajnos hibahatáron belüli győzelem, ebben az esetben két győztest kell kihirdetnünk. Mivel feltételezzük, hogy a fejhallgatót vásárolni szándékozó hifistákat elsősorban az érdekli, hogy melyik lett az abszolút győztes, mind a három zenei műfajban megszerzett (Klasszikus, Jazz, Pop) pontok alapján, esetleg, ha csak klasszikus zenét szokott hallgatni, akkor ebben a műfajban melyik szerepelt a legjobban, ezért a zenei kategóriánként elért legjobb eredményt is közzé tesszük, hiszen ez is hírértékű. Üzletpolitikai szempontból viszont nem szerencsés megnevezni a második, harmadik, pláne a hetedik helyezettet, a magazin hosszú távú működésének érdekében. Gondolom, ez nem szorul különösebb magyarázatra a kereskedők szempontjából. Példának okaként tételezzük fel, hogy a 7. helyezettet elért fejhallgatót egy olvasónk hozta és részt is vett a vakteszten, lehet, hogy úgy dönt majd ezek után, hogy el szeretné adni a Jófogáson. Sajnos, erre nem sok esélye lenne abban az esetben, ha nyilvánosságra hozzuk, hogy az eladásra szánt készüléke az utolsó helyen végzett egy vaktesztben. A mi feladatunk tehát kizárólag a legjobb készülékek (akár zenei kategóriánkénti) felkutatása, nem pedig a piac teljes körű elemzése.